Інформація про конференцію «Проблеми природокористування, сталого розвитку та техногенної безпеки регіонів»
Міжнародна конференція відбувається у Дніпрі, Україна, в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України.
Згідно з постановою Президії НАН України № 45 від 11.02.02 р. Інститут проблем природокористування та екології НАН України проводив раз на два роки міжнародну науково-практичну конференцію «Проблеми природокористування, сталого розвитку та техногенної безпеки регіонів».
Перша конференція відбулася у жовтні 2001 р. за сприянням НАН України, Комітету Верховної Ради України з екологічної політики, Дніпропетровської облдержадміністрації.
У зв’язку з реорганізацією Інституту проблем природокористування та екології НАН України шляхом його приєднання до Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (Постанова Президії НАН України від 09.06.2021 р. № 193) означена конференція «Проблеми природокористування, сталого розвитку та техногенної безпеки регіонів» буде проводитися і надалі, але вже на базі правоприємника Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України.
Розгляд на конференції результатів широкого спектру теоретичних та прикладних досліджень сприяла вирішенню актуальних проблем сталого розвитку регіонів та держави в цілому, раціонального використання природно-ресурсного потенціалу її території, екологічного нормуванню антропогенного навантаження, розвитку екологобезпечних та ресурсозберігаючих технологій, поводження з промисловими й побутовими відходами, моніторингу навколишнього середовища, екологічної безпеки, екологічного виховання й освіти.
Багато рекомендацій конференцій втілено в життя.
Організатори: Відділення наук про Землю НАН України, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Дніпропетровська обласна рада, Дніпропетровська міська рада, Придніпровський науковий центр НАН України і МОН України, Інститут проблем природокористування та екології НАН України, Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка, Національна металургійна академія України.
Учасники: У роботі конференції приймали участь представники обласної та міської влади, науковці та фахівці зі багатьох установ і організацій країн світу, у т.ч., крім України, із Білорусі, Бурунді, Індії, Іспанії, Італії, Казахстану, Німеччини, Польщі, Росії, Узбекистану, Японії.
Робота конференції, крім пленарних засідань, передбачає засідання секцій і круглих столів.
СЕКЦІЇ КОНФЕРЕНЦІЇ:
Секція 1. Збереження навколишнього середовища та сталий розвиток регіонів.
Секція 2. Природно-ресурсний потенціал територій, його раціональне використання та охорона. Біорізноманіття, засоби його забезпечення.
Секція 3. Моніторинг навколишнього середовища, екологічна та техногенна безпека.
Секція 4. Екологічний світогляд ХХІ сторіччя.
Секція 5. Теорія і практика вирішення екологічних проблем у металургійній та гірничодобувній промисловості (V міжнародна науково-практична конференція Національної металургійної академії України).
КРУГЛІ СТОЛИ:
№ 1. Екосистемний підхід до вирішення проблем великих територій.
№ 2. Досвід та перспективи створення системи місцевих заказників на порушених землях у Криворізькому залізорудному та Нікопольському марганцеворудному басейнах і їх використання в якості елементів при розбудові регіональної екологічної мережі.
№ 3. Проблеми впровадження еколого-орієнтованих технологій видобутку корисних копалин, залучення в експлуатацію відходів виробництва (з презентацією новітніх розробок у цій сфері).
№ 4. Проблеми створення регіональної комплексної багаторівневої системи моніторингу навколишнього середовища Дніпропетровської області та шляхи їх вирішення.
За результатами конференції видається збірник тез доповідей «Проблеми природокористування, сталого розвитку та техногенної безпеки. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції».
На 2021 рік всього було проведено дев’ять Міжнародних науково-практичних конференцій.