3 червня 2023 року оголошено переможців конкурсу наукових проєктів у сфері ядерної науки, атомної енергетики і промисловості «Атомні інноватори».

Конкурс проходив з лютого по червень 2023 року та був започаткований Українським ядерним товариством за участю Ради молодих вчених при відділені фізико-технічних проблем енергетики НАН України, Ради молодих вчених при відділенні ядерної фізики та енергетики НАН України та за підтримки провідних компаній, що працюють у атомній галузі – НАЕК Енергоатом, Cameco Corporation, Група компаній Energy Safety Group, компанія Phoenix Contact.

Участь у ньому взяли 13 фахівців, що представляють провідні підприємства, наукові організації та заклади вищої освіти атомної і суміжних галузей. Проєкти учасників оцінювалися у два етапи – під час попереднього розгляду резюме проєктів та фінальної презентації проєктів учасниками.

Фінальна частина конкурсу відбулася 9 червня 2023 року у режимі онлайн, під час якого учасники конкурсу представили свої наукові дослідження та прикладні розробки на розгляд журі.

Переможцем конкурсу «Атомні інноватори»-2023 в номінації «Наукове дослідження» став співробітник інституту, кандидат технічних наук, старший дослідник Едуард Клюєв з проектом «Інноваційні підходи щодо вирішення питання контейнеризації низько- та середньоактивних радіаційно небезпечних відходів».