Видатний вчений у галузі ракетно-космічних двигунів і енергетичних установок, академік Національної академії наук України (1990 р.), заслужений діяч науки УРСР.

Володимир Федорович Прісняков народився 18 червня 1937 р. у с. Козинці Верхньодніпровського району Дніпропетровської області. Закінчив із золотою медаллю середню школу (1955 р.). Закінчив із відзнакою фізико-технічний факультет Дніпропетровського Державного університету (1960 р.).

Працював асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри двигунобудування (1963-1967 рр.). Проректор університету з навчальної роботи (1972-1977 рр.). Завідуючий відділом високотемпературної теплотехніки Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (1983-2009 рр.). У 1986-1998 рр. - ректор Дніпропетровського державного університету.

Кандидат технічних наук (1963 р.), доктор технічних наук (1975 р.), доцент (1964 р.), професор (1974 р.), член-кор. НАН України (1988 р.), академік НАН України (1990 р.).

Основні наукові дослідження стосуються галузі динаміки рідинних ракетних двигунів, гідродинаміки та тепломасообміну при кипінні робочих тіл і теплоносіїв, електроракетних двигунів, проектування космічних енергоустановок тощо.

В останні роки свого життя, працюючи тільки в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України їм розроблена фізична і математична модель динамічних процесів у тепловій трубі при її роботі в умовах вібраційних дій, при яких забезпечується стійка робота  капілярнопористої структури.

Отримані результати дозволяють підвищити якість і точність прогнозування впливу зовнішніх дій на ефективність тепломасообмінних процесів з фазовими перетвореннями робочих тіл, сприяють створенню нових і підвищенню точності існуючих методів і методик розрахунків процесів переносу тепла і маси в системах охолодження об’єктів ракетно-космічної техніки, ядерної енергетики, металургійної промисловості.

За роки наукової та педагогічної діяльності в університеті Володимир Федорович створив великий колектив дослідників і викладачів, котрі успішно працювали над розв’язанням важливих для країни проблем. Понад 50 учнів В.Ф. Пріснякова захистили кандидатські та докторські дисертації, стали професорами, членами міжнародних академій, ректорами вищих навчальних закладів. Більше двадцяти років Володимир Федорович був головою двох спеціалізованих рад у ДДУ, на яких захищено майже 200 докторських і кандидатських дисертацій, в основному українськими вченими, з усього спектра проблем ракетно-космічної техніки.

В.Ф. Прісняков – фундатор однієї з провідних шкіл з питань фазових переходів у ракетно-космічних системах, з динаміки рідинних, твердопаливних й електричних ракетних двигунів. За його ініціативою і під його керівництвом у 1995 р. у ДДУ був створений Науково-дослідний інститут енергетики. Основна наукова тематика НДІЕ – екологічно чиста енергетика, застосування сонячної енергії в Космосі та на Землі, дослідження електроракетних двигунів, конверсійні технології, забезпечення України новими енергозберігаючими технологіями.

Вагомим є внесок Володимира Федоровича і в міжнародне наукове співробітництво. Він регулярно брав участь у міжнародних астронавтичних і психологічних конгресах, конференціях з теплообміну, симпозіумах з проблем космічної науки і техніки в Японії. Два терміни В.Ф. Прісняков був членом президії Міжнародної академії астронавтики (МАА), Головою міжнародного комітету з ракетних двигунів і віце-головою енергетичного комітету Міжнародної астронавтичної федерації (МАФ). Завдяки діяльності вченого Україна була репрезентована у цій найвпливовішій організації світової космічної еліти двома членами – Національним космічним агентством й Астронавтичним товариством – громадською організацією, створеною з ініціативи й очоленої Володимиром Федоровичем.

Заслуги вченого у дослідницькій праці, підготовці наукових і педагогічних кадрів, розвитку ракетно-космічної техніки відзначені низкою нагород. За участь у створенні зразків нової техніки йому присуджено звання «Заслужений діяч науки УРСР». За зразкову педагогічну діяльність Володимир Федорович удостоєний медалі Ф. Маліни Міжнародної астронавтичної федерації – «За видатний внесок у космічну освіту», що підтвердило міжнародний престиж української вищої школи і чільну роль ученого у підготовці фахівців з ракетної техніки. Наукові здобутки В.Ф. Пріснякова відзначені срібною і двома золотими медалями Міжнародної академії інформаційних технологій (Мінськ) — «За видатні наукові досягнення». У травні 2002 р. у Версалі він одержав Міжнародну медаль Французької асоціації аеронавтики й авіації — «Визнання високого рівня наукового внеску у світове ракетне двигунобудування».

Володимир Федорович Прісняков пішов із життя 28 листопада 2009 р.