Член-кореспондент Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Борис Олександрович Блюсс народився 28 червня 1952 р. у Дніпропетровську. У 1975 р. закінчив Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут. З 1979 р. працює в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України. З 2015 р. є директором Придніпровського наукового центру НАН України і МОН України.

Основні наукові інтереси Б.О. Блюсса пов’язані з моделюванням нестаціонарних режимів руху аеро- та гідросумішей у технологіях транспортування та переробки мінеральної сировини. Їм досліджено процеси взаємодії гнучких елементів, що деформуються, зі стохастичним навантаженням для моделювання режимів роботи вібраційних транспортно-технологічних машин. 

Наукове значення результатів досліджень Б.О. Блюсса полягають у розробці: 
- чисельно-аналітичних моделей для аналізу гідротехнічних процесів у струменевих течіях пульпи, принципів і засобів інтенсифікації процесів розшарування і поділу течії гідросумішей; 
- алгоритмічного та програмного забезпечення розрахунків раціональних параметрів роботи аерогідродинамічних струминних сепараторів для обґрунтування ефективних режимів їх функціонування.

Практичне значення, отриманих Б.О. Блюссом результатів відображено в 
розробці принципів створення ефективних аерогідродинамічних струменевих сепараторів на основі формування потоків пульпи при обтіканні тонкостінних перешкод та взаємодії з однорідними течіями рідини і газу. Новизну його наукових досліджень і вдосконалених технологій гідромеханізації процесів розробки родовищ корисних копалин і переробки титан-цирконової сировини підтверджують 26 патентів на винаходи.

Б.О. Блюсс є автором понад 180 наукових робіт, зокрема 6 монографій. Під його керівництвом захищено 4 кандидатські та 2 докторські дисертації. Наукові досягнення Б.О. Блюсса здобули визнання серед фахівців Великої Британії, Індії, Китаю, США, куди його запрошували для надання фахових консультацій щодо визначення ефективності застосування новітніх технологій переробки мінеральної сировини. За вагомий внесок у розвиток науки його нагороджено відзнакою НАН України «За наукові досягнення», він є лауреатом премії ім. О.М. Динника НАН України.