Завідувач лабораторії: БАРАНОВ Володимир Андрійович, доктор геологічних наук
На цей час лабораторія налічує 10 співробітників, з яких
- 1 доктор геологічних наук,
- 5 кандидатів геологічних наук та
- 1 кандидат технічних наук.
Лабораторію дослідження структурних змін гірських порід засновано у 2005 році на базі наукової групи у відділі геології вугільних родовищ великих глибин.
Протягом 19 років співробітники виконують теоретичні та експериментальні дослідження мінералів, гірничих порід та речовини взагалі.
Основним напрямком роботи лабораторії є дослідження структурних перетворень і пов'язаних з цим змін властивостей і стану гірських порід в різних гірничо-геологічних умовах, розробка методів і методик оцінки гірничо-геологічних умов для підвищення ефективності реалізації гірничих технологій видобутку корисних копалин на основі використовування закономірностей структурування речовини.
Хронологія по роках діяльності |
Завідувач лабораторії |
Короткий опис основних наукових досягнень |
2005-2024 |
БАРАНОВ |
Лабораторія дослідження структурних змін гірських порід була заснована у 2005 році під керівництвом доктора геологічних наук Баранова Володимира Андрійовича. Вона створювалася на базі відділу геології вугільних родовищ великих глибин, спочатку, у вигляді групи геологів-петрографів, мінералогів і спеціалістів зі структури мінералів і порід. Основою або базою даного структурного підрозділу стали наукові роботи і дисертації Баранова В.А., які виходили за рамки наукових завдань відділу. Основною особливістю роботи співробітників лабораторії є використання як традиційних для геології методів (оптична мікроскопія, якою володіють усі співробітники, методи термобарогеохімії, дериватографії, хроматографії, мінералогії, петрології і т.і.), так і оригінальних методів і методик, на які розроблені патенти і які використовуються у гірничий геології для визначення властивостей порід і мінералів, у тому числі, які раніше не визначалися: показники мікропорушенності вугілля і порід; гідрофобність і гідрофільність проб порід, радіаційна активність; іскріння порід і можливість самозаймання вугілля від цього; слабка магнітність, яка не виявляється традиційними методами і т.інш. За останні роки виокремувався напрямок досліджень критичної та стратегічної сировини, яка стала новою парадигмою сучасних геологічних досліджень в країнах Европи та світу. Завідувач лабораторії та її співробітники приймають активну участь у встановленні кількісних та якісних параметрів нового напрямку з урахуванням значних об`ємів відходів сучасних гірничих підприємств України, які розглядаються як потенційні носії критичної та стратегічної сировини. За роки діяльності лабораторії під керівництвом Баранова В.А. було захищено чотири кандидатські дисертації (Л.Ф. Маметова, П.С. Пащенко, О.О. Карамушка, Я.В. Антіпович). На сьогоднішній день колектив лабораторії налічує 10 співробітників, з яких: 1 доктор геологічних наук, 5 кандидатів геологічних наук, 1 кандидат технічних наук, 1 молодший науковий співробітник, 2 техніки. |
Співробітники лабораторії після її створення (2005 р), зліва направо, внизу ‑ Баранов В.А., Маметова Л.Ф.; угорі ‑ Суворов Д.А., Карамушка О.О., Яцина Д.В., Пащенко П.С.
Співробітники лабораторії, 2015 р., зліва направо, внизу – Маметова Л.Ф., Баранов В.А., Прусова А.А., Пащенко С.Г., вгорі ‑ Орлова Т.В., Антіпович Я.В., Карамушка О.О., Пащенко П.С.
- Попередня
- Наступна >>