Завідувач лабораторії: АНІСІМОВА Лариса Борисівна, кандидат біологічних наук.

  Вчений секретар лабораторії:  ЄМЕЛ’ЯНЕНКО Тамара Миколаївна

Кількість співробітників в даний час 8, з них:

  • 1 доктор наук;
  • 2 кандидати наук.

 

Хронологія по роках діяльності

Завідувач відділу

Короткий опис основних наукових досягнень

З 11.2021р.-до тепер

 

 

АНІСІМОВА
Лариса Борисівна,
кандидат біологічних наук.

 

 

Результати досліджень з фундаментальних та прикладних досліджень лабораторії викладено у наступних наукових досягненнях, які відповідають основним науковим напрямкам Інституту

Вперше в Україні вивчено механізм природнього розвантаження надмірних поверхневих вод між річкою, шламосховищем та кар’єром на півдні Кривбасу, який протікає за схемою:

  • з відкритою системою розломів – надмірні води по них уходять до низу до більш глибоких шарів (водотривких горизонтів); 
  • з закритою системою розломів – розповсюджуються по площі (по горизонталі) у міжпластовому просторі, де відбувається водоприплив підземних вод, над водотривкими породами.

Можливо використовувати на начальних етапах моніторингу ділянок розвитку зсувів для попередження їх обрушення.

Розроблено класифікацію основних типів існуючих в центральній частині України сховищ радіоактивних відходів переробки мінеральної сировини (ярово-балкових, схилових, поверхневих та приповерхневих), яка враховує природно-техногенні особливості їх розташування, параметрів конструкції та вмісту на різних етапах функціонування (у т.ч. проектування, будівництва, експлуатації та захоронення) із визначенням напрямків та зон  їх небезпечного геоекологічного впливу цих сховищ для вибору й уточненню ділянок проведення та методики комплексних геолого-геофізичних досліджень в системі екологічного моніторингу техногенно навантажених територій. Форма визнання результатів НДР - Звіт про НДР схвалений на засіданні Вченої раді ІГТМ. Опубліковані статті та апробовано на конференціях. Наукові публікації видано у провідних закордоних та фахових вітчизняних виданнях, що входять до основних баз даних цітувань – 6 (Web of Science, Scopus). Важливою перевагою є публічна апробація наукових результатів у рецензованих збірках матеріалів зарубіжних та вітчизняних, у тому числі міжнародних конференцій. Кількість опублікованих робіт в розрахун-ку на 1-го наукового працівника за два роки складає 4,5 одиниці на одного дослідника. Найчастіше публікувалися у «Геотехнічна механіка» та «Journal of Sustainable Metal-lurgy»(ціт.WOS).Прийняли участь у 9-ти міжнародних конференцій, що відбулися за кордоном (Норвегія, США).Отримано один патент. Для підтвердження незалежної та технічної компетентності та проведення вимірювання у сфері поширення державного метрологічного нагляду отримано Свідоцтво.