Завідувач відділу: ШЕВЧЕНКО Георгій Олександрович, доктор технічних наук

 Вчений секретар відділу: СУХАРЄВ Віталій Віталійович, кандидат технічних наук

 У теперішній час відділ налічує 15 співробітників, з яких:

  • 1 доктор технічних наук,
  • 5 кандидатів технічних наук
  • 1 кандидат физико-математических наук.

В 1993 році з ініціативи академіка  Потураєва В.М. за рішенням ученої ради інституту і Постановою Президії Академії наук України в структурі Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України було створено відділ механіки машин і процесів переробки мінеральної сировини. Відділ було організовано для вирішення питань синтезу машин, їх взаємодії з гірською масою для її видобутку, переробки і збагачення, зниження енерго- і металоємності обладнання та пошуку ефективних рішень проблем комплексних безвідхідних технологій переробки мінеральної сировини і техногенних відходів. Відділ очолив доктор технічних наук, професор Червоненко А.Г., а з 1997 року по 2021 рік доктор технічних наук, професор Надутий В.П. В 2021 році до відділу в результаті реорганізації були приєднані співробітники структурної лабораторії вібраційної обробки мінеральної сировини і відділ очолив доктор технічних наук Шевченко Г.О.

Хронологія

Завідувач відділу

Короткий опис

1993-1997

ЧЕРВОНЕНКО
Альфред Григорьевич

доктор техн. наук, професор

(1934 – 1997)

Під керівництвом Червоненко А.Г.  відділ займався розробками в області підвищення ефективності видобутку, переробки і збагачення корисних копалин, створенням гірничого обладнання нового технічного рівня, зокрема вібраційного робочого органу для видобутку поліметалічних конкрецій з дна Світового океану, дослідженням динаміки і створенням різноманітного вібраційного обладнання для технологій переробки і збагачення  мінеральної сировини, в тому числі гумових динамічно активних поверхонь для просівання і оснащення ними вібраційних грохотів.

1997-2021

 

НАДУТИЙ
Володимир Петрович

доктор техн. наук, професор

(1940 – 2021)

В цей час в відділі приділялась значна увага розвитку теорії розрахунку вібраційних машин важкого типу і створення на цій основі нових технічних рішень. Під науковим керівництвом Надутого В.П. було захищено одну докторську та 8 кандидатських дисертацій. Опубліковано 650 наукових і науково-методичних робіт, включаючи 8 монографій, 2 навчальних посібники та 140 авторських свідоцтв і патентів. У 2014 році у складі творчого колективу Надутий В.П. удостоєний Державної премії України у галузі науки і техніки: «Створення та промислове впровадження високоефективної техніки із застосуванням еластомірних матеріалів для видобутку, переробки і збагачення мінеральної сировини».

   
 2021 по теперішній час

 

ШЕВЧЕНКО
 Георгій Олександрович

доктор техн. наук, ст. наук. співр.

1951 р.н.

 На теперішній час, під керівництвом Шевченко Г.О., в відділі на основі математичного моделювання розроблені ефективні методи розрахунку параметрів технологічного обладнання, що дозволяє створювати надійні машини і технології для видобутку та переробки мінеральної сировини. Базуючись на цьому, за результатами виконання бюджетної і господарської тематики та дисертаційних робіт, за рахунок удосконалення кінематичних схем, методів розрахунку, застосування полімерних матеріалів у якості  пружних зв'язків, робочих поверхонь, футеровок та віброізоляторів,  відділом впроваджена значна кількість науково-технічних робіт, пов'язаних зі створенням нових конструкцій машин та технологій.
З 2021 по 2024 роки співробітниками відділу було опубліковано більше 50 наукових робіт, з яких 12 індексуються провідними наукометричними базами даних (Web of Science, Scopus) та 7 патентів.